Matematická olympiáda, niacin a útok Anonymous na Benešovké ZŠ

23. března 2012 v 20:32 | Lemonpie |  Můj milý wordíčku
Ufff, konečně se zase po tom hektickém týdnu dostávám k nějakému normalnímu článku. Teno týden totiž bylo všechno složité.
  • V pondělí vyšlo druhý kolo Technoplanety (internetová šifrovačka), takže ve veškerém volném čase mi to prostě nedalo, a musela jsem luštit. Poslední šifru jsme doluštili (no vlastně spíš doluštily, tedy spíš Lucka doluštila :-) ve čtvrtek ráno, takže do té doby jsem totálně zanedbávala úplně všechno, ještě, že jsme nepsali žádnou důležitou písemku.
  • V úterý se na nás sneslo požehnání v podobě studijního volna před matematickou olympiádou (chtěli byste, co?), takže se mi konečně podařilo trochu dohnat ten spánkový deficit, který si poslední dobou úspěšně pěstuji. Samozřejmě, že celý den jsem ovšem meditovala nad technoplanetou, nebo sledovala seriály a odpoledne jsem se vydala na trénink, který byl zrušen, protože si tatínek jednoho kamaráda zabouchl klíče od kolárny v autě. Úspěšně jsem zase dojela autobusem domů a pro dobrý pocit propočítala pár příkladů do té MO, když už teda máme to studijní volno. Proběhlo to sice stylem tohle už jsme počítali ve škole, tohle taky, tohle je moc těžký, tohle se mi nechce počítat, ... ale aspoň nějakou výmluvu jsem měla. Taky vám přijde, že čím víc toho musíte udělat, tak tím víc toho skutečně uděláte? Mě se asi v tomto stresu stává, že pracuji nějak efektivněji či co. Každopádně to se dneska nestalo :-)
  • Ve středu přišla ta slavná olympiáda, kdy jsme se sešli na Vídeňské v jejich gymnáziu. Měli tam geniálně pokreslený lavice, možná ještě líp než u nás na vyšším. Listiny účastníků vypadaly poměrně vtipně - Jaroška, Křenka, Jaroška, Tereza, Jaroška, Boskovice, ... Největší joke je, že to vlastně byla olympiáda pro devítky, které se účastníme jen tak z plezíru, takže jsem se tam mezi těmi habány cítila trochu jako malý děcko. Naštěstí jsem tam nebyla od nás ze třídy sama, byla tam min. ještě Fitli (kterou očekávejte na prvních místech :-) a Barča (tu taky). 4 hodiny jsme se úporně soustředili na ty 4 příklady, on je to docela záhul, nedělat čtyři hodiny nic jinýho. Ke svému úžasu jsem se u všech čtyř příkladů dopočítala k jakémusi výsledku a poslední asi čtvrthodinu strávila učením se přepon (exa, peta, tera, giga, ...) nazpamět. Toho jsem brzy po odevzdání výsledků hořce zalitovala, protože jsem zjistila, že jsem se v posledním kroku u jednoho příkladu o deset přepočítala (konkrétně šlo o součet 2185+132). V dalších výsledcích jsem se kupodivu shodovala s ostatními, ale stejně od toho moc nečekám, myslím, že za postup budou padat bodíky jako hlavy za Velké francouzské revoluce. Po olympiádě jsem stihla tak akorát dojet domů, přebalit si tašku a zase odjet do skauta. Tam jsme strávily hodinu a půl pletením družinových turbánků (taková blbost na šátek), tak až ho budu mít hotový, tak vám ho ukážu. Večer na mě dopadla krutá realita dvou zameškaných dnů ve škole, takže jsem šla spát asi o půlnoci.
  • Ve čtvrtek jsem školu přežila docela v klidu, ale odpoledne jsem strávila sepisováním krasových oblastí a podobných pitominek do našeho projektu Krasové jevy (chemie). Nicméně jsem ráda, že jsem to konečně dodělala, protože už mám od toho klid. Plánovala jsem dočíst Harryho Pottera sedmičku (no dobře, zbývalo mi ještě asi pět set stran, ale nějaká naděje tam byla), což jsem samozřejmě neudělala, takže maminka bude muset jít v pondělí kvůli mně do knihovny.
  • Dneska jsem úspěšně objevila svoji první alergii! Ráno mi máma dala jakýsi vitamín na růst vlasů a ještě cosi, ve kterém byl niacin, neboli vitamín B3. Asi do dvou minut mi vyrazila na rukách a v obličeji šíleně svědivá červená vyrážka, která zmizela až někdy v půlce dopoledne a ještě teď mě trochu svědí zápěstí, jak s nimi tahám po notebooku. Ve fyzice jsem byla s Luckou zkoušená , z čehož jsme měly obě pěkný bobky, protože zrovna děláme snad tu nejdebilnější látku celé tercie - elektrodynamiku = odpor,... Naštěstí to zkoušení bylo v pohodě, ale ty nervy před tím, no hrůza. Ve výtvarce jsme dopatlávali naše krápníky, Fitli s Holy se už tradičně vzájemně pomalovaly temperama (Fitli byla tentokrát za Anonymouse a na Holy vzniklo jakési psychedelické ornamentální dílo). Trénink se odbyl překvapivě rychle, no a protože zítra není škola, tak se můžu dneska večer konečně bez výčitek věnovat těm zábavnějším věcem.
No a tím to rozhodně nekončí! Zítra jsou totiž závody - předkolo MČR juniorů. Tak mi všichni držte palce, ať to nějak totálně nepokoním :-) V neděli snad konečně dojdu božského klidu, ooohhhmmm!


Oblíbené písničky posledních dnů:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 holy26 holy26 | Web | 23. března 2012 v 20:39 | Reagovat

Jojo...Anonymous a psychedelické (orna)mentální dílo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama