Orbis pictus

29. března 2012 v 19:14 | Lemonpie |  It's all about ME
Jóóóóóóóóóó! Poletíme? vydali nový cédéčko! A teď k tématu. Ve výtvarce budeme začínat s novou prací - ilustrovanou knížkou. No a každý si má přinést nějaký svůj text, který potom bude ilustrovat. Může to být vlastní povídka, básnička, oblíbená písnička, prostě skoro cokoliv. Já jsem si samozřejmě myslela, že naše skupina má výtvarku až příští týden, takže jsem na to totálně zapomněla. Dneska už nic rozumnýho vlastního napsat nestihnu, a tak jsem se rozhodla vybrat si nějaký písničkový text. Na mysl mi přišlo několik kandidátů, některý kvůli samotnýmu textu, některý kvůli zvláštní citové vazbě, některý kvůli klipu... A teď si jdeme představit jednotlivé aspiranty:1.Van Canto - The last night of the kings


Tuhle písničku už jsem sem jednou dávala a dávám ji sem znova, protože je prostě úžasná. Má geniální příběh, stupňování napětí, text (škoda, že anglický), chytlavý refrén, jednoduše všechno co si člověk může přát. Až už jsem si ji možná trochu ohrála. Klip je sice trochu stereotypní, ale to se dá přežít. Nejvíc bych tady asi ocenila samotnou hudbu.

2.Poletíme? - Chlastáme na festivalu


Od Poletíme? tady něco být musí už ze zásady a nakonec to o špeky vyhrálo Chlastáme na festivalu, kterýmu body vytahuje jednoznačně klip. Celý je to dost vtipný, ale pozorohudní jsou tu dva týpci:

a) v 0:46 tam má dvouvteřinovej štěk krásnej dredáč, kterej se úplně božsky usmívá (kdybyste ho někdo znali, tak sem s kontaktem :-D)

b) v publiku stojí jeden poměrně vysokej kluk s dlouhýma vlasama v béžovým tričku a ve všech záběrech do publika vyčnívá z davu takovým způsobem, že se u toho řežu i když ten klip vidím už snad po desátý, pokaždý to první na co se podívám :-) zajímalo by mě, proč skoro nikdy nemává v té části všichni co tu s náma nejsou :-?

Texty mají jejich písničky dobrý snad všechny, klip se mi hodně líbí ještě u Hvězda padá, ale to bych přece svýmu dredáčovi nemohla udělat :-)

3.My little pony - cokoliv


Ano, vážně jsem chvíli uvažovala o tom, že bych tam dala buď ten úvodní opening, který už umíme skoro nazpaměť, nebo Pinkienu smějící se písničku. Na ponících bych se rozhodně výtvarně vyřádila a recese by to byla dokonalá.

4.Asonance - Čarodějnice z Amesbury


Tak tohle je jedna ze dvou písniček o Zuzanách, který se mi líbí (ta druhá je Krááásnááá Zuzanka). Znám ji už docela dlouho ze skautu, a dneska mi ji připomněly Fitli s Holy, když říkaly, že ji zpívají ve sboru. Text je strašně dojemnej a hlavně epickej a dlouhej!!! Taková vzpomínka na starý časy.

5.Amy Macdonald - This is the life


Tohle je pro mě naprostá klasika, na kterou si prostě vzpomenu úplně vždycky. Amy má nádhernej hlas a tahle písnička mě prostě hrozně zasáhla. Taky se mi hrozně líbí to tempo, kterým zpívá, zpomalování, zrychlování... je to celý geniální.

Po dlouhém a dlouhém zvažování jsem se tentokrát rozhodla pro .... /chvíle napětí/....Čarodějnici z Amesbury. Kdybych rozhodovala pro svoji nejoblíbenější písničku, tak bych asi vybrala něco jiného, ale do té knížky mi to ... pasuje. Má to nádhernej děj (kterej půjde dobře namalovat), je to o mně (teoreticky) a je taková solidní. Protentokrát vynecháme humor a vezmeme to pěkně zvážna. Takže se těšte, možná se tu časem i knížka objeví!

P.S. Aby to třeba někomu nebylo líto, tak jsme si s Fitli a Holy řekly, že bychom mohly udělat knížku s písničkami od Poletíme? a třeba se k tomu i někdy dokopeme :-)

P.P.S. Dneska trpím nějakou prostě-nemocí, tak mi to prosím odpusťte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 holy26 holy26 | Web | 29. března 2012 v 20:24 | Reagovat

Muhehe...na knížku se těším, té nemoci(virózy) se začínám bát... :-(

2 lemonpie lemonpie | Web | 30. března 2012 v 17:21 | Reagovat

To není viróza, to je jako nadužívání prostě :-D

3 holy26 holy26 | Web | 30. března 2012 v 20:50 | Reagovat

takže psychóza :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama