Slaď kosti

5. května 2012 v 18:03 | Lemonpie |  Grafomanův koutek
Ano, sladkosti jsou strašně super, ano, bez nich bych určitě nepřežila, ano, tohle už jsem četla asi tisíc třicet sedmkrát. Bohužel mi můj strašně super originální pohled na téma týdne trochu pokazil Malkiel, no jen se podívejte tady. Ale já se jen tak nevzdám!! Takže neváhejte a vstupte pod perex!

Pro začátek motivační obrázek:
"A je tu jubilejní 250. ročník tradiční halloweenské soutěže Slaď kosti! Do letošního závodu se zapojilo rekordních 356 kostlivců a kostliveček (srovnej herec-herečka). Za 10 minut začne finále celé akce na hlavním pódiu, takže si poberte své kostlivčáta a začněte se přesouvat do hlediště. Občerstvení můžete stále zakoupit v bufetu u hřbitovní brány č.37. Sponzory celé akce jsou: Nostalgie a.s., časopis The Bone's a rádio Kiss Glády."
Sibyla Vaneová se nervózně zavrtěla. Její stylistka právě odložila ředidlo a znaleckým pohledem zhodnotila své dílo. Sibyliny kosti zářily jako nově vybělené zuby. "Úchvatné, opravdu úchvatné slečno Vaneová," zapištěla svým nepříjemným hláskem malá vlkodlačice. Sibyla se kriticky podívala do zrcadla a prohlédla si svoji pestře pomalovanou kostru. Na hlavě jí svítila zářivě rudá kudrnatá paruka. Nato, že jsem tu prvním rokem to není tak špatné, pomyslela si. Tu si všimla poslední nedokonalosti. "Vyměň mi pravou stehenní kost za tu Jimovu, tahle je nějaká nesymetrická!", poručila své stylistce. V tu chvíli se do márnice přichrastila organizátorka celé soutěže, vysoká, kostnatá žena. "Už je čas slečno Vaneová, za dvě minuty začíná přehlídka." Ach ne, pomyslela si Sibyla, hned první rok a ztrapním se tak nehodící se kostí. To bude ale provar! Už se však nedalo nic dělat, a tak Sibyla spěchala za organizátorkou celé soutěže do narychlo postaveného stanu stojícího za molem - hlavní tepnou celého hřbitova. Ve stanu už čekali všichni ostatní finalisté. "Konečně tady!", prohlásil starý nesympatický kostlivec s vyleštěnou pleší. Ozvala se hudba a soutěžící jeden po druhém vešli na svoji trávu slávy. Všude kam Sibyla dohlédla seděli kostlivci a jiná podivná stvoření na náhrobcích jako žáčci v lavicích. Obešli celý hřbitov a vrátili se zpátky před hlavní stan. Komentátor, sedící na nejvyšším kříži celého hřbitova, začal s vyhlašováním celé soutěže. Šlo se od konce a Sibylu velmi potěšilo, že ten nepříjemný dědek skončil hned na desátém místě. Vytkli mu nedostatek originality a chybějící žebro. Vyhlašování pokračovalo dál a Sibylino jméno pořád nikde. Nakonec už zbývala jen ona a mladý vytáhlý kostlivec s nedbalým vzezření. Do žeber měl jako do náprsní kapsy zapletenou červenou růži. Zářivě se usmál na jednu z porotkyň úsměvem, který by mu jistě zajistil první místo v konkurzu na reklamu propagující zubní pastu Colgate. Proti tomuhle nemám šanci! pomyslela si Sibyla.
"A vítězem letošního ročníku se stává...Sibyla Vaneová, letošní nováček v naší soutěži. První místo jí zajistila především atypicky tvarovaná stehenní kost." Sibyla nevěřila vlastnímu kladívku, kovadlince a třmínku. To snad není možné! Ještěže jsme tu kost nestihli vyměnit! Jako v mrákotách převzala cenu - zlatou kost na soklu a poukázku na roční pobyt na luxusním transylvánkém hřbitově all inclusive - a převzala mikrofon. "To jsem si nemohla ani ve snu představit! A proto bych chtěla vyzvat organizátory této soutěže, aby odpříště nevyřazovali ani kostlivce, kteří nejsou mrtví ještě ani deset let, protože tato podmínka mi málem zhatila celou účast. A jistě pochopíte, že se na příští ročník velice těším. Děkuji moc!"

Takže, to by bylo asi všechno, omlouvám se všem, že jsem je přinutila číst tyto výžblepty chorobného mozku, ale je to jejich vina, že sem chodili.
P.S. Omlouvám se taky za všemožné vykrádání, počínající Dorianem Grayem, pokračující přes Lawiane a končící Gottovou děkovačkou z roku 2009.
P.P.S. Obrázek jsem našla po zadání hesla lebka do vyhledávače Google.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mu-sic mu-sic | Web | 5. května 2012 v 18:37 | Reagovat

Dobrý nápad, samotnou by mě to nenapadlo :-D

2 Lemonpie Lemonpie | Web | 5. května 2012 v 18:48 | Reagovat

Díky :-D Ty kosti ze sladkostí docela koukají, pak jde o to první slovo, jestli sklad, slad, slaď - to jde dokonce ve dvou smyslech, jeden jsem použila, druhý je ve smyslu "slaď si čaj cukrem".

3 Robka Robka | Web | 5. května 2012 v 19:06 | Reagovat

Dokonale sladěné kosti - toť obrázek budoucnosti:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama