Konečně vím, kdo je to Trinity

6. června 2012 v 19:53 | Lemonpie |  Jen tak do větru
Jednou provždy jsem se rozhodla skoncovat se svojí kulturní nevzdělaností, a tak teď sjíždím všechny kultovní filmy jeden za druhým a náramně se u toho bavím. No a nedávno přišel na řadu právě ten slavný Matrix. Tohle nebude recenze, tu si nechám na později, jestli vůbec. Celá léta jsem se setkávala s předváděním podivného zpomaleného pádu nazad a s hláškou "chyba v Matrixu".
Aby jste se mi nedivili, já když se dívám i na normální film, tak ho každou chvíli zastavím a přemýšlím nad tím, abych si urovnala, co se vlastně událo, kdo je s kým a co si o tom myslím. No a kdo jste viděli Matrix, tak si asi dokážete představit, jak to u mě vypadalo. Pro ty ostatní - je to akční film, který si zahrává s umělými realitami, cestováním v čase,... prostě samý filozofický témata. Navíc jsem se na to dívala natřikrát, protože vyšetřit si dvě hodiny v mým čase na počítač je docela těžký a navíc jsem kromě již zmíněných stopování na přemýšlení musela pilně konverzovat na ksichtbooku (to lidi neznamená, že se s váma nebavím ráda, musím být trochu společenská), což taky značně prodlužovalo přestávky, protože jsem uvažovala nad některými důležitými otázkami, které mi zadávali moji facebookoví přátelé. A k tomu se mi ještě míchalo přemýšlení o tom, jestli doopravdy nežijeme v Matrixu a nejsme jenom lidské baterky ponořené ve vaně odpornýho slizu napojení zezadu na dráty. Výsledkem byl totální maglajz v mé hlavě, moje oblíbená existenční nejistota a tak dále. A to jsem ještě neviděla dvojku a trojku. A mám štěstí, že tam nebyl nikdo tak strašně zezy, že bych ho celou dobu jenom sledovala a nevnímala okolní děj, tím pádem byla úplně mimo. Ke konci už to bylo lepší, jakž takž jsem to pochopila a měli takový strašně super kabáty až na zem a spoustu zbraní a vyřídili celou kupu nepřátel a dočkala jsem se všech těch kultovních hlášek a ... Jenom mám pár otázek pro znalce a jsem zvědavá, jestli mi je někdo zodpoví:

1.) Jak můžou tak jistě vědět, že ten svět ve kterým jsou líhně,... není jenom další umělá realita a že se ve skutečnosti neděje ještě něco úplně jinýho?

2.) Kolik lidí už se zabilo, protože si mysleli, že jsme v Matrixu?

3.) Jsme v Matrixu?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Venduleee Venduleee | Web | 7. června 2012 v 9:20 | Reagovat

Jó, nejsem sama kulturně nevzdělaná... Přiznám se, že jsem toho ještě neviděla, nečetla ani neslyšela hroznou spoustu. Matrix jsem doháněla taky docela nedávno, teprve někdy kolem vánoc. Je to skvělej pocit najednou vědět, o čem že se to vlastně občas mluví. :D

Taky jsem byla v tom dohánění kdysi tak odhodlaná, ale když jsem si uvědomila, jaký kvanta všech tadytěch věcí vlastně jsou, trochu mě to odstrašilo. Občas si něco ještě doplním, když sama sebe dostatečně přesvědčím, ale vzhledem k momentálnímu nedostatku času, kterej můžu trávit na noťasu na to poslední dobou kašlu a věnuju se jiným věcem.

Hlavně ale úplně nejvíc naštve, když se člověk odhodlá podívat na něco známýho, zabije tím spoustu času a má z toho nakonec pocit naprosté blbosti a nekvalitního filmu, co se sice líbí ostatním, ale ne jemu. Naštěstí jsem na moc takových věcí ještě nenarazila, ale vybrat si vhodně tak, aby nakonec celá snaha k něčemu byla je občas trochu těžký.
Největší zabiják času jsou ale seriály a díky tomu mám v téhle kategorii mezery úplně největší. Mám rozkoukanej HIMYM někam do začátku 2.série, u poníků jsem nedokoukala ani tu první, o takových věcech jako Doctor Who a podobně, na které se teprve chystám ani nemluvě. Když to mám sledovat z komplu, tak si čas prostě nenajdu. Když to běhá v televizi, já o tom vím a vychází mi to do chvílí volna v domácnosti, tak jsem schopná něco sledovat. Expozitura byla třeba skvělá a tu jsem dokoukala až do konce (možná to bylo taky tím, že měla jenom asi 13 dílů :D).

Každopádně Matrix je super. :) A další díly jsem taky ještě neviděla... :P

2 fitli fitli | 11. června 2012 v 22:30 | Reagovat

Cha, a já jsem, zvláště v téhle filmové části taky nevzdělaná a ani se moc nesnažím s tím něco udělat, protože koukat na cokoliv mně připad jako strašnej zabíják času (i když moje oblíbené prázdné zírání do monitoru a spaní do dvou je asi horší) Jsem líná stahovat a ještě línější se koukat, za dvě tři hodiny bych toho mohla tolik udělat! (no dobře, nic bych neudělala)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama