Škola černé magie (Tonda Horowitzů)

7. června 2012 v 18:23 | Lemonpie |  Legi


První věta: "Ve tři hodiny byl ve Wiernotta Mews čas na jídlo." Pro Horowitze naprosto typický začátek, který používá úplně všude. Hlavně nezačínat tím důležitým"
Poslední věta: "A tři přátelé společně začali sestupovat dolů k moři." To je ale romantika!

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?

Protože Horowitz je pro mě srdcovka, i když jsem už od začátku tušila, že už není úplně pro mě. Hezky se na mě v knihovně usmívala a já jsem neodolala a půjčila si ji.

2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným):

nepravděpodobné, originální

3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem)

hledat

4.S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.

Postavy jsou takové dost bledé, takže mě vyjímečně žádná z nich nijak srdcově nezaujala. Kdybych si musela vybrat, byla by to asi Jill, protože má zezy jméno a protože jsem na Hermiony. Je taková správně samostatná, což já mám ráda. Určitě bych nechtěla být panem Leloupem, protože být vlkodlak musí být H-R-Ů-Z-A.

5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Humor, určitě humor. V každé jeho knížce je alespoň jedna věta, která mě dokonale okouzlí a tahle jimi doslova hýřila. A navíc humorem u mě jedním z nejoblíbenějších - černým. Nejlepší postava na tohle byl pan Eliot a obecně Davidovi rodiče. Pan Eliot vytrvale mrzačí svou manželku, která věrně ani nemukne.

6.A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

Nejvíc mi vadilo to, že i když měly postavy šanci jedna ku miliónu na přežití, vždycky se jim to povedlo a člověk tím pádem věděl, že ať se stane cokoliv, hrdina to přežije a ještě s červeným diplomem. Jasně, tohle je v každé knížce, ale tak probůh nehrňte své hrdiny do takových absurdních situací !

Hodnocení: 6/10 Je to jeho prvotina a přesto, že je dost nedomyšlená a spíše vynikají jednotlivé scény, než kniha jako celek, není zase tak špatná. Číst ji tak čtyři roky zpátky, určitě by se mi líbila. Jenže! Nojo, poučím se a nebudu si půjčovat knížky pro děti, stejně si pak připadám u toho pultu jako blb. Ale ono v tom dětským nic jinýho není (kromě dívčích románků, který můžu jenom ve velmi, velmi omezené míře).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama