Pradědova epidemie

21. srpna 2012 v 10:47 | Lemonpie |  Maličkosti
Ještě než Vám poskytnu kompletní zpravodajství o Jeseníkách, musím se zmínít o jedné věci, která mě dost zaujala. Od minulé návštěvy, která se konala vloni v létě, se toho tam změnila spousta, ale tohle mě praštilo do očí nejvíc. Tak naschvál:

Hned první den po příjezdu jsme se vydali na vycházku na Praděd a první co jsme nahoře uviděli byla vyřezávaná soška, co soška, socha v životní velikosti.
"To tady minule nebylo!"
/podezřelé pohledy/
Po bližším ohledání jsme zjistili, že na kladívku má napsané Praděd, což dost jednoznačně určovalo jeho totožnost, i když na první pohled vypadal se svou čepičkou a plnovousem spíš jako Děda Mráz v mysliveckém.
"No dobře, jsme na Pradědu, tak řekněme."

Za dva dny jsme se vydali na túru na Skřítka. Přejdeme poměrně frekventovanou silnici, projdeme kolem tradiční kamenné miniatury skřítka a blížíme se k našemu oblíbenému místu na svačinu. Nad ním se ale tyčí ta stejná socha, akorát v jiném provedení.
"No to snad ne! Tady taky? Jakoby už tu jedna socha nebyla!"
/zmatené kroucení hlavou/
To jsme však ještě netušili, co nás čeká další den.

Vydali jsme se totiž do Karlovy Studánky - místo docela neškodné, co by tam Praděd dělal, to spíš třeba zakladatel lázní. Chyba lávky! Uprostřed městečka na nás Praděd čekal taky. Začali jsme si připadat jako v nějakém hororovém filmu, za chvíli se objeví i u nás v pokoji! Tenhle byl v provedení "přírodní", tzn. bez nátěru. Stál na jakémsi piedestalu a vedle něj byla cedulka: "Obci Karlova Studánka věnoval Jiří Halouzek v dubnu 2012". Ha, máme viníka!

Další dny už nás naštěstí pronásledovat přestal, a tak jsme se šťastně dožili až posledního dne. Ještě jednou jsme si zopakovali toho na Pradědu a hurá domů. Prvního jsme uviděli v jakési vesničce. Druhého uprostřed Rýmařova. Všichni byli stejní a nepochybuji, že jich je tam roztroušených ještě víc. Myslím, že o nich natočím film a bude to horor.

Tady jest fotodokumentace:

Praděd


Skřítek


Karlova StudánkaCedulkaDalší dva jsem bohužel vyfotit nestihla, ale věřte mi, byli tam!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lemonpie Lemonpie | Web | 21. srpna 2012 v 10:48 | Reagovat

Ta vrchní fotka je trochu jetá, ale ta socha byla stejně vysoká, jako ty ostatní!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama