Tak padne náš svět (Megan Creweová)

22. srpna 2012 v 18:48 | Lemonpie |  Legi
Dlouho už jsem sem nic nepřispěla, i když čtu pořád (momentálně se peru s Egypťanem Sinuhetem), a tak vám dnes napíšu o jedné skvělé knížce, kterou jsem četla na začátku srpna. Začnem KVMM:

1.Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?

Zaujala mě obálka svojí jednoduchostí a anotace...takový klasický vybírání v knihovně.

2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným, nebo podstatným)

smrtící epidemie

3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem)

strach (já vím, že to není citoslovce, ale je to pocit a to se počítá)

4.S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo nechtěla být:

Moje oblíbenkyně byla Tessa pro svoji chladnou hlavu a jistotu, morální čistotu. Taky jsem obdivovala Kaelinina tatínka, který chodil do nemocnice a pomáhal lidem, i když ho to stálo spoustu času a hlavně bezpečí. Neměla jsem ráda všechny ty výtržníky a Meredithina otce, byl takový - dost sobecký. (I když kdo by v té situaci nebyl)

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Tady těch pozitiv bude docela dost. Děj utíká, utíká, ale zároveň je dost dlouhý a nápaditý, je to reálný, myslím, že pocity a myšlenky by docela seděly a člověk se do toho úplně zažere a jenom se třese jak to skončí.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v kniz (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

Mám takový pocit, že to není první knížka na tohle téma, takže by to příště chtělo víc originality. U mě je to ale první taková, tím pádem to není zase takové negativum. Akorát jsem zvědavá, o čem budou ty další díly, když to má být trilogie.

Ještě vám k tomu připíšu něco svýho. Knížku jsem si vzala do auta na dlouhou cestu na soustředění, a vlastně jsem ji za ten den v autě celou přečetla. Úplně mě uchvátila svojí lehkostí a přitom hloubkou tématu, takové knížky se většinou v dětském oddělení nevyskytují. A o čem vlastně je? Kae žije s rodinou na ostrově poblíž pobřeží USA, na kterém se objeví záhadná nákaza. Vláda dá ostrov do karantény, a s rostoucím počtem nakažených roste také míra primitivního chování a ukazuje se, kdo jaký je. Knížka se mi vážně moc líbila a všem ji doporučuji na přečtení.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 8. září 2012 v 0:56 | Reagovat

Taky už jsem přemýšlela, že si ji přečtu... Ale dystopie se v poslední době šíleně množí, takže jsem se na to nakonec vybodla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama