Říjen 2012

What's going on in my life

13. října 2012 v 14:52 | 37 |  Můj milý wordíčku
Tož, klasické sobotní odpoledne, "času dost", tak bych si mohla trochu zrekapitulovat, co se poslední dobou děje a stalo a tak... Škola už se rozběhla, a dech jí zatím stačí, takže to aspoň do podzimek musím dotrmácet. Sesypali se na nás jako mouchy, co jinýho taky čekat. Největší sranda zase bude, až nám dají přes podzimky horu úkolů "máte na to přece čtyři dny volna", zatímco člověk to volno stráví na výpravě se skautem a k úkolům se dostane v sedm večer v neděli.

Projekty, projekty a další projekty

7. října 2012 v 14:53 | Lemonpie |  It's all about ME
Áááh, já bych se toho všeho chtěla zúčastnit. Fotit každý den jednu fotku, která ho vystiuje (365), sepsat si bucket list a plnit si ho, sepsat si 101 cílů za 1001 dní (případně ty dvě položky spojit do jednoho) a plnit si je, zúčastnit se literární soutěže, kdy každý měsíc napíšete jednu kapitolu...
Ale za a nemám čas, což by se ještě dalo překonat, protože u počítače sedím dost dlouho a akorát mrhám časem, a hlavně za b se prostě znám, a nedodržím to. Jedna z mála věcí, kterou se mi podařilo dotáhnout do konce bylo naučit se psát všema deseti, což mi teď věrně slouží (a pak jsem se taky odnaučila cucat si palec - to byl ale Mordor). To není, že bych si řekla, dneska se mi nechce, vykašlu se na to. Spíš na to zapomenu, nebo něco podobnýho.
No, ale za zkoušku to stojí. Až budu mít dostatečný počet, tak zveřejním svůj seznam "co bych chtěla přečíst/vidět" a možná i ten slavný seznam cílů. 365 ku si budu spíš dělat pro sebe, takže to bude taková interní challenge. Bože, dej prosím, ať konečně něco dodělám!!!!

Aréna smrti (Suzanne Collins)

5. října 2012 v 9:13 | 37 |  Legi
V budoucnu očekávejte v této rubrice (a ve filmech) více článků, poslední dobou je to totiž skoro to jediné, na co se vzmůžu. Snažím se plnit si svůj kulturní plán (každý večer půlhodiny knížka, hodina film), a tak mi snad budou články přibývat. Navíc mám knižní blogy moc ráda a mám pocit, že by mi to mohlo jít (neříkám, že se hodlám stát druhou Abyss), takže hodlám recenze trochu promakat... No a čím začít? Čím jiným než světoznámým prvním dílem série Hunger Games - Arénou smrti:

Autor: Suzanne Collinsová
Originální název: The Hunger Games
Žánr: fantasy
Rok vydání: 2010
Vazba: paperback
Série: Hunger Games
Díl: první

Kdo by neznal příběh o dívce ze světa Panemu, ležícího v bývalé Severní Americe, která je vybrána na každoroční kruté Hladové hry, ve kterých z čtyřiadvaceti hrdinů přežije jen jeden jediný? I já jsem si tuhle knížku toužila dlouho přečíst a nakonec se mi zadařilo - nečekaně mi ji půjčil kamarád ze školy a já ji zhltla za dva dny. Kde teďka jenom seženu ty další dvě?!