Patly, patly

Žárovky

28. srpna 2012 v 14:16 | Lemonpie
Poslední dobou mě popadla taková mánie. Fotím si rozsvícené žárovky a přijde mi to strašně krásný. Už jen proto - chápete, jaká to bude pohroma, až všude budou ty odporné šetřící žárovky? Já vím, že vydrží dýl a tak, ale jsou jednoduše hnusný! No nic, tady máte ty fotky:


Tohle je moje osobní lampa v pokojíčku:Tady je světlo u Fitli na chatě s krásným stínidlem:
A nakonec ještě jedna lampička, ani nevím, která:

Tužka #1

3. června 2012 v 12:33 | Lemonpie
Poslední dobou mě nějak chytlo čmárání grafitem, tak sem dávám své dva výtvory.


(T)urbánek

3. dubna 2012 v 20:37 | Lemonpie
Už docela dávno jsem vám slibovala ten slavný turbánek, který jsme vyráběli na schůzce. Pro ty skautu (a podobných institucí) neznalé se jedná o jakési kožené kolečko spletené z kůže, které se používá k svázání šátku, aby vám držel kolem krku. Jako turbánek se dá využít i prstýnek, gumička, zkrátka cokoliv kulatého držícího tvar. Je to mnohem hezčí, rychlejší, .... než zavazování si šátku na uzel (existuje i alternativa turbánku - uzel dobrého skutku, podomácku zvaný dobráček, ale zkuste ho na táboře zavázat v pětiminutové přípravě na nástup pěti malým holčičkám, které nepostojí klidně déle než třicet vteřin). Turbánky se dají koupit, ale naše družinka se ,jakožto správní skautští fajnšmekři, rozhodla si vyrobit turbánky družinové. A tak jsme každá na schůzce vyfasovaly tři kůže, dvě hnědé a jednu červenou, na uzlovačkách se naučily postupe a začaly vyrábět. Kůže jsou docela měkké, takže je nutné dělat turbánky masivní a můj původní záměr mít turbánek hezky uspořádaný a nepřekroucený brzy zmizel v propadlišti dějin. Doma jsem ho ještě několikrát předělávala, až jsem se rozhodla pro finální verzí - použiji jednu hnědou a jednu červenou kůži a každou omotám třikrát. Nakonec jsem konce přišila k sobě (šlo to dost ztuha, musel to dodělat brácha) a turbánek byl hotový. Tady jsou nějaké fotky:

Přidávám i malý fotonávod, doufám, že z něj něco pochopíte. Hlavně pamatujte, že provlékat musíte vždy pod, nad, pod, nad... Další "patra" turbánku se dělají opětovným provléknutím, jako když děláte dvojitou osmičku, tzv. ujaják.

A nakonec pár fotek turbánku na kroji:P.S. S focením jsem dost začátečník, tak omluvte kvalitu :-)

Blesk je můj pomalejší brácha

22. března 2012 v 19:48 | Lemonpie
Tak jsem se taky rozhodla zapojit do Taychina tvořivého projektu.
Sice normálně zrovna velký kreslič a malíř nejsem, ale tématu Oblíbený webový prohlížeč jsem prostě nemohla odolat a tak z toho vznikl Chromík ve svých mladých letech jak se prohání se svým fárem rychlostí 6,669 Mbit/s, pardon 160 km/h po venkovských silničkách (jestli někdo viděl film Velmi nebezpečné známosti, tak ví o čem mluvím). U autíčka jsem si pomohla bráchovým Světem motorů, takže to je takový prototyp jakéhosi Mercedesu (samozřejmě značně upravený jednak mými nepřesnostmi a jednak samotným Chromem...). Kvalita naskenovaného obrázku je naprosto příšerná, netušila jsem, že bude text z druhé strany tak prosvítat, jinak bych to kreslila na čistý papír. Jinak černé plochy jsou totálně divný, v reálu to vypadá prostě černě a ne šedobíle. Nojo, já vím, že se mám naučit s nějakým programem na úpravu obrázků, ale když já na to teď moc nemám čas. Třicetsedmička je moje oblíbený číslo, tak ho na auto dostal i Chromík. Motto pochází z táborového osvědčení jedné z našich světlušek, přišlo mi zrovna docela příhodné. No a teď ten samotný obrázek:
Samozřejmě, že se obrázkem ostatním účastníkům projektu asi moc nevyrovnám, ale jsem ráda, že jsem se konečně aspoň k něčemu dokopala, takže díky Taychi :-)
 
 

Reklama